引き合い
日本語
6385521MAP55-1012絵Bel
MAP55-1012
  • 部品型番
    MAP55-1012
  • 説明
    AC/DC CONVERTER 12V 55W
  • ECADモデル
  • 電圧 - 出力4
  • 電圧 - 出力3
  • 電圧 - 出力2
  • 電圧 - 出力1
    12V
  • 電圧 - 絶縁
    2.6kV
  • 電圧 - 入力
    90 ~ 264 VAC
  • タイプ
    Open Frame
  • サイズ/寸法
    6.00" L x 3.27" W x 1.60" H (152.4mm x 83.1mm x 40.6mm)
  • シリーズ
    MAP55
  • 電力(ワット)
    55W
  • 他の名前
    MAP551012
    PW9904
  • 運転温度
    0°C ~ 70°C (With Derating)
  • 出力数
    1
  • 装着タイプ
    Chassis Mount
  • 水分感受性レベル(MSL)
    1 (Unlimited)
  • 必要な最小負荷
    Yes
    Contains lead / RoHS non-compliant
  • 特徴
    Adjustable Output, Universal Input
  • 効率
    73%
  • 詳細な説明
    Open Frame AC DC Converter 1 Output 12V 5A 90 ~ 264 VAC Input
  • 電流 - 出力(最大)
    5A