引き合い
日本語
4356737MPB80-3300絵Bel
MPB80-3300
  • 部品型番
    MPB80-3300
  • 説明
    AC/DC CONVERTER 3.3V 5V 12V 80W
  • ECADモデル
  • 電圧 - 出力4
  • 電圧 - 出力3
    12V
  • 電圧 - 出力2
    5V
  • 電圧 - 出力1
    3.3V
  • 電圧 - 絶縁
    2.6kV
  • 電圧 - 入力
    85 ~ 264 VAC
  • タイプ
    Open Frame
  • サイズ/寸法
    5.00" L x 3.00" W x 1.40" H (127.0mm x 76.2mm x 35.6mm)
  • シリーズ
    MPB80
  • 電力(ワット)
    80W
  • 他の名前
  • 運転温度
    0°C ~ 70°C (With Derating)
  • 出力数
    3
  • 装着タイプ
    Chassis Mount
  • 水分感受性レベル(MSL)
    1 (Unlimited)
  • 必要な最小負荷
    Yes
    Contains lead / RoHS non-compliant
  • 特徴
    Adjustable Output, PFC, Universal Input
  • 効率
    73%
  • 詳細な説明
    Open Frame AC DC Converter 3 Output 3.3V 5V 12V 7A, 3A, 400mA 85 ~ 264 VAC Input
  • 電流 - 出力(最大)
    7A, 3A, 400mA