引き合い
日本語
9641771309P500絵Copal Electronics
1309P500
  • 部品型番
    1309P500
  • 説明
    TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN SIDE
  • ECADモデル
  • 公差
    ±10%
  • 結線スタイル
    PC Pins
  • 温度係数
    ±50ppm/°C
  • サイズ/寸法
    Square - 0.374" x 0.374" Face x 0.197" H (9.50mm x 9.50mm x 5.00mm)
  • シリーズ
    1309
  • 抵抗物質
    Wirewound
  • パネルのモード
    50 Ohms
  • 電力(ワット)
    0.5W, 1/2W
  • パッケージング
    Tube
  • 巻数
    19
  • 装着タイプ
    Through Hole
  • 詳細な説明
    50 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Wirewound 19 Turn Side Adjustment
  • 調整タイプ
    Side Adjustment
1309P201
1309P201
説明: TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN SIDE
メーカー: Copal Electronics
在庫あり
1309P103
1309P103
説明: TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
1309W101
1309W101
説明: TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN TOP
1309IF
1309IF
説明: LAMP INCAND B-6 BAYONET 28V