引き合い
日本語
4550829CT6ETV501絵Copal Electronics
CT6ETV501
  • 部品型番
    CT6ETV501
  • 説明
    TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
  • ECADモデル
  • 公差
    ±10%
  • 温度係数
    ±100ppm/°C
  • サイズ/寸法
    Square - 0.276" x 0.276" Face x 0.228" L (7.00mm x 7.00mm x 5.80mm)
  • パネルのモード
    500 Ohms
  • 電力(ワット)
    0.5W, 1/2W
  • 他の名前
    CT-6ETV 500 OHM (501)
    CT-6ETV501
  • 詳細な説明
    500 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment