まず  ページ > プロダクトセンター > 抵抗器 > 貫通穴抵抗 > RN60C6980FRE6
引き合い
日本語
292913
RN60C6980FRE6
  • 部品型番
    RN60C6980FRE6
  • 説明
    RES 698 OHM 1/4W 1% AXIAL
  • ECADモデル
  • 公差
    ±1%
  • 温度係数
    ±50ppm/°C
  • サイズ/寸法
    0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
  • パネルのモード
    698 Ohms
  • 電力(ワット)
    0.25W, 1/4W
  • 他の名前
    RN60C6980FRE6-MIL
  • 運転温度
    -65°C ~ 175°C
    24 Weeks
  • 詳細な説明
    698 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film