まず  ページ > プロダクトセンター > 抵抗器 > 貫通穴抵抗 > RN65C5000FRE6
引き合い
日本語
RN65C5000FRE6
  • 部品型番
    RN65C5000FRE6
  • 説明
    RES 500 OHM 1/2W 1% AXIAL
  • ECADモデル
  • 公差
    ±1%
  • 温度係数
    ±50ppm/°C
  • サイズ/寸法
    0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
  • パネルのモード
    500 Ohms
  • 電力(ワット)
    0.5W, 1/2W
  • 他の名前
    RN65C5000FRE6-MIL
  • 運転温度
    -65°C ~ 175°C
    38 Weeks
  • 詳細な説明
    500 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety Metal Film