引き合い
日本語
B32537B1154K
  • 部品型番
    B32537B1154K
  • 説明
    CAP FILM 0.15UF 10% 100VDC AXIAL
  • ECADモデル
  • 定格電圧 - DC
    100V
  • 定格電圧 - AC
    35V
  • 公差
    ±10%
  • 終了
    PC Pins
  • サイズ/寸法
    0.291" Dia x 0.728" L (7.40mm x 18.50mm)
  • シリーズ
    B32537
  • パッケージ/ケース
    Axial
  • 他の名前
    B32537B1154K000
  • 運転温度
    -55°C ~ 85°C
  • 装着タイプ
    Through Hole
  • 誘電材料
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
  • 詳細な説明
    0.15µF Film Capacitor 35V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized Axial
  • キャパシタンス
    0.15µF