引き合い
日本語
1013878B32559C474K000絵EPCOS
B32559C474K000
引き合い
在庫あり
10000+
  • 部品型番
    B32559C474K000
  • 説明
    CAP FILM 0.47UF 10% 63VDC RADIAL
  • ECADモデル
  • 定格電圧 - DC
    63V
  • 定格電圧 - AC
    40V
  • 公差
    ±10%
  • 終了
    PC Pins
  • サイズ/寸法
    0.276" L x 0.138" W (7.00mm x 3.50mm)
  • シリーズ
    B32559
  • パッケージ/ケース
    Radial
  • 他の名前
    B32559C 474K
    B32559C0474K000
    B32559C474K
  • 運転温度
    -55°C ~ 125°C
  • 装着タイプ
    Through Hole
  • リード間隔
    0.197" (5.00mm)
    Lead free / RoHS Compliant
  • 高さ - 着席(最大)
    0.276" (7.00mm)
  • 特徴
  • 誘電材料
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
  • 詳細な説明
    0.47µF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked Radial
  • キャパシタンス
    0.47µF