引き合い
日本語
155501B32656S2104J563絵EPCOS
B32656S2104J563
引き合い
在庫あり
168+
  • 部品型番
    B32656S2104J563
  • 説明
    CAP FILM 0.1UF 5% 2KVDC R BOX
  • ECADモデル
  • 定格電圧 - DC
    2000V (2kV)
  • 定格電圧 - AC
    800V
  • 公差
    ±5%
  • 終了
    Screw Terminals
  • サイズ/寸法
    1.654" L x 0.551" W (42.00mm x 14.00mm)
  • シリーズ
    B32656S
  • パッケージ/ケース
    Rectangular Box
  • 運転温度
    -55°C ~ 100°C
  • 装着タイプ
    Chassis Mount
  • リード間隔
    2.244" (57.00mm)
    Lead free / RoHS Compliant
  • 高さ - 着席(最大)
    0.984" (25.00mm)
  • 特徴
    Low ESL
  • ESR(等価直列抵抗)
    15 mOhms
  • 誘電材料
    Polypropylene (PP), Metallized
  • 詳細な説明
    0.1µF Film Capacitor 800V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Rectangular Box
  • キャパシタンス
    0.1µF