引き合い
日本語
B32686S0684K563
引き合い
在庫あり
96+
  • 部品型番
    B32686S0684K563
  • 説明
    CAP FILM 0.68UF 10% 1KVDC R BOX
  • ECADモデル
  • 定格電圧 - DC
    1000V (1kV)
  • 定格電圧 - AC
    400V
  • 公差
    ±10%
  • 終了
    Screw Terminals
  • サイズ/寸法
    1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
  • シリーズ
    B32686S
  • パッケージ/ケース
    Rectangular Box
  • 他の名前
    B32686S 684K563
    B32686S684K563
  • 運転温度
    -55°C ~ 100°C
  • 装着タイプ
    Chassis Mount
  • リード間隔
    2.244" (57.00mm)
    Lead free / RoHS Compliant
  • 高さ - 着席(最大)
    1.772" (45.00mm)
  • 特徴
  • ESR(等価直列抵抗)
    3 mOhms
  • 誘電材料
    Polypropylene (PP), Metallized
  • 詳細な説明
    0.68µF Film Capacitor 400V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Rectangular Box
  • キャパシタンス
    0.68µF