引き合い
日本語
LM43601QPWPTQ1
引き合い
在庫あり
250+
  • 部品型番
    LM43601QPWPTQ1
  • 説明
    IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 16SSOP
  • 電圧 - 出力(最小/固定)
    1V
  • 電圧 - 出力(最大)
    28V
  • 電圧 - 入力(最小)
    3.5V
  • 電圧 - 入力(最大)
    36V
  • トポロジー
    Buck
  • 同期整流器
    Yes
  • サプライヤデバイスパッケージ
    16-HTSSOP
  • シリーズ
    Automotive, AEC-Q100, SIMPLE SWITCHER®
  • パッケージ/ケース
    16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
  • 出力タイプ
    Adjustable
  • 出力構成
    Positive
  • 他の名前
  • 運転温度
    -40°C ~ 125°C (TJ)
  • 出力数
    1
  • 水分感受性レベル(MSL)
    3 (168 Hours)
    Lead free / RoHS Compliant
  • 関数
    Step-Down
  • 周波数 - スイッチング
    200kHz ~ 2.2MHz
  • 詳細な説明
    Buck Switching Regulator IC Positive Adjustable 1V 1 Output 1A 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
  • 電流 - 出力
    1A