引き合い
日本語
5119535FT63ES504絵Copal Electronics
FT63ES504
  • 部品型番
    FT63ES504
  • 説明
    TRIMMER 500KOHM 0.5W PC PIN SIDE
  • ECADモデル
  • 公差
    ±10%
  • 温度係数
    ±100ppm/°C
  • サイズ/寸法
    Rectangular - 0.323" x 0.276" Face x 0.276" L (8.20mm x 7.00mm x 7.00mm)
  • パネルのモード
    500 kOhms
  • 電力(ワット)
    0.5W, 1/2W
  • パッケージング
    Bulk
  • 他の名前
    FT-63ES 500K OHM (504)
    FT-63ES504
  • 詳細な説明
    500 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Side Adjustment