引き合い
日本語
ST42ETG502
引き合い
在庫あり
500+
  • 部品型番
    ST42ETG502
  • 説明
    TRIMMER 5K OHM 0.25W J LEAD SIDE
  • ECADモデル
  • 公差
    ±20%
  • 温度係数
    ±100ppm/°C
  • サイズ/寸法
    Square - 0.197" L x 0.177" W x 0.224" H (5.00mm x 4.50mm x 5.70mm)
  • パネルのモード
    5 kOhms
  • 電力(ワット)
    0.25W, 1/4W
  • パッケージング
    Tape & Reel (TR)
  • 他の名前
    ST-42ETG 5K OHM (502)
    ST-42ETG502
    9 Weeks
    Lead free / RoHS Compliant
  • 詳細な説明
    5 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Side Adjustment