引き合い
日本語
3404515B32912A5333M絵EPCOS
B32912A5333M
  • 部品型番
    B32912A5333M
  • 説明
    CAP FILM 0.033UF 20% 1KVDC RAD
  • ECADモデル
  • 定格電圧 - DC
    1000V (1kV)
  • 定格電圧 - AC
    530V
  • 公差
    ±20%
  • サイズ/寸法
    0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
  • シリーズ
    B32912
    Radial
  • 他の名前
  • 運転温度
    -40°C ~ 110°C
  • リード間隔
    0.591" (15.00mm)
    Lead free / RoHS Compliant
  • 高さ - 着席(最大)
    0.472" (12.00mm)
  • 詳細な説明
    0.033µF Film Capacitor 530V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
  • キャパシタンス
    0.033µF