引き合い
日本語
QAP2G474JRP
  • 部品型番
    QAP2G474JRP
  • 説明
    CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC AXIAL
  • 定格電圧 - DC
    400V
  • 定格電圧 - AC
  • 公差
    ±5%
  • サイズ/寸法
    0.618" W, 0.362" T x 1.181" L (15.70mm, 9.20mm x 30.00mm)
  • 運転温度
    -40°C ~ 85°C
  • 詳細な説明
    0.47µF Film Capacitor 400V Polypropylene (PP), Metallized Axial
  • キャパシタンス
    0.47µF