引き合い
日本語
336874
LX8211-28ISE
  • 部品型番
    LX8211-28ISE
  • 説明
    IC REG LINEAR 2.8V 150MA SOT23-5
  • ECADモデル
  • 電圧降下(最大)
    0.4V @ 150mA
  • 電圧 - 出力(最小/固定)
    2.8V
  • 電圧 - 出力(最大)
  • 電圧 - 入力(最大)
    6V
  • 保護機能
    Over Temperature, Short Circuit
  • パッケージング
    Tube
  • PSRR
    50dB (120Hz)
  • 運転温度
    -40°C ~ 125°C
  • 詳細な説明
    Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.8V 150mA SOT-23-5
  • 電流 - 静止(Iq)
    220µA
  • 電流 - 出力
    150mA