引き合い
日本語
743861ECW-F2475JB絵Panasonic
ECW-F2475JB
  • 部品型番
    ECW-F2475JB
  • 説明
    CAP FILM 4.7UF 5% 250VDC RADIAL
  • ECADモデル
  • 定格電圧 - DC
    250V
  • 定格電圧 - AC
  • 公差
    ±5%
  • サイズ/寸法
    1.299" L x 0.709" W (33.00mm x 18.00mm)
  • シリーズ
    ECW-F(B)
  • 他の名前
    ECWF2475JB
    PF2475
  • 運転温度
    -25°C ~ 85°C
  • リード間隔
    1.181" (30.00mm)
    Lead free / RoHS Compliant
  • 高さ - 着席(最大)
    1.122" (28.50mm)
  • 詳細な説明
    4.7µF Film Capacitor 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial
  • キャパシタンス
    4.7µF